Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

BMW R62 – první historický motocykl vlastněný Restaurátorskou dílnou

Historické motocykly ze sbírky MS kraje Restaurátorskou dílnou pouze procházejí, ale tento krasavec z roku 1929 zde našel své pevné místo.

Pro nás pozemšťany platí, že s přibývajícím věkem naše tělesná schránka chátrá a možnosti její „renovace“ jsou docela omezené, třebaže současná medicína již často umí pomoci a plastický chirurg dělá, co mu nabyté zkušenosti a síly stačí. A to hlavně u té krásnější poloviny lidstva, kterou jakákoli zmínka o jejich věku neskutečně uráží.

Toto však určitě neplatí pro novinku představenou Restaurátorskou dílnou na Katedře konstruování, Fakulty strojní, Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava v květnu 2022, tedy pro historický motocykl BMW R62 z roku 1929.

Ten se naopak pyšní svým věkem, když mu pomalu, ale jistě táhne na stovku, krásným vzhledem a dokonalým technickým stavem. Je pravdou, že se na současném stavu motocyklu podílela šikovnost konstruktéru a pracovníků výroby u značky BMW ve 30. letech minulého století, láska a ohleduplnost předchozích majitelů a v neposlední řadě také nadšení, přístup a šikovné ruce pracovníků Restaurátorské dílny, ale důležitý je přece výsledek. A ten je opravdu skvělý, protože BMW R62 je motocyklem nejen krásným, ale dnes také plně funkčním, což potvrdily v uplynulých dnech jeho provozní zkoušky v areálu univerzity.

Více informací o motocyklu BMW R62 z roku 1929, který „parkuje“ v Restaurátorské dílně na Katedře konstruování, FS VŠB-TUO, případně o práci a budoucích plánech Restaurátorské dílny, získáte na adrese https://rd.vsb.cz/cs.

Naší chloubě, historickému motocyklu BMW R62, samozřejmě přejeme dlouhý život, provozní spolehlivost a obdivné pohledy na prezentačních akcích, stejně jako úspěchy na srazech a soutěžích historických vozidel.

Vloženo: 19. 7. 2022
Kategorie:  Aktuality