Příprava semináře „Moderní metody a historie“ je v plném proudu

Třetí pokračování semináře "Provoz a udržování technických památek" s podtitulem "Moderní metody a historie" nově v Technickém muzeu v Brně.

Restaurátorská dílna FS VŠB-TU Ostrava na Katedře konstruování si vás dovoluje informovat o přípravě a současně vás pozvat k účasti na již třetím pokračování semináře "Provoz a udržování technických památek" (viz Pozvánka v příloze této zprávy). Novým hlavním partnerem - organizátorem a také místem konání semináře s podtitulem „Moderní metody a historie“ je Technické muzeum v Brně.

Každému, kdo má v plánu se semináře zúčastnit, doporučujeme si v kalendáři barevně zvýraznit termín 15. - 16. 10. 2024, a doplnit již uvedené místo konání - Technické muzeum v Brně. Další informace k odbornému semináři a registrační formulář, který prosíme odeslat do 30. 9. 2024, najdete na webových stránkách Metodického centra konzervace Technického muzea v Brně, na adrese https://mck.technicalmuseum.cz/akce/domaci-akce/provoz-a-udrzba-technickych-pamatek-moderni-metody-a-historie/.

Dalším partnerem semináře "Provoz a udržování technických památek : Moderní metody a historie“, mimo Metodického centra konzervace Technického muzea v Brně a Restaurátorské dílny FS VŠB-TU Ostrava, je také Komise konzervátorů - restaurátorů Asociace muzeí a galerií ČR, z.s.

Také v letošním roce je cílem semináře diskuze na téma péče o technické památky, zejména pak o historická vozidla, prezentace postupů konzervování - restaurování, uplatňování moderních metod a přístupů v muzejní a restaurátorské praxi a podobně. To vše samozřejmě s ohledem na znalosti historického kontextu výroby a používání technické památky, stejně jako respektování autenticity a originality.

Rádi na semináři přivítáme odborné pracovníky takových institucí, jako jsou muzea, galerie a další organizace památkové péče, ale také soukromé restaurátory, pedagogy a studenty restaurátorských škol, památkáře i odborníky dalších příbuzných profesí.

Vloženo: 20. 8. 2024
Kategorie:  Aktuality