Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Hlavním cílem Restaurátorské dílny na Katedře konstruování, Fakulty strojní, Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, je v každém roce zrestaurovat alespoň jeden motocykl z početné sbírky historických motocyklů MSK, které kraji v roce 2015 daroval pan akademik Rybička.

Faktem však zůstává, že všechny motocykly po dokončení restaurátorských prací nakonec Restaurátorskou dílnu opouštějí a je následně docela těžké plnit další stanovevý cíl, kterým je propagace univerzity a technického vzdělání, samozřejmě se zaměřením na problematiku oprav, udržování a uchovávání technického kulturního dědictví.

A jaká by to byla Restaurátorská dílna, která by se neměla čím pochlubit, resp. by se neměla čím věřejně prezentovat. Proto jsme se rozhodli založit vlastní "GARÁŽ", kde by mohly v budoucnu najít své místo zajímavé historické exponáty, a to patrně nejen dopravní prostředky.

Vůbec prvním exponátem, který v GARÁŽI nebo snad dokonce v budoucí sbírce zaparkoval, byl v květnu 2022 Restaurátorskou dílnou a Katedrou konstruování představený historický motocykl BMW R62 vyrobený v roce 1929.

msk-logo

logo-fiva logo-akhv logo-ecorra logo-idea-hub